Bell & Ross

Turbillon mikro-rotorlu Bell & Ross BR X2 benzersiz saat

Bulduğum en ilginç yeni saatden biri olan bu Baselworld 2017 arasında Bell & Ross BR X2 Mikro-Rotor Otomatik oldu. Yeni bir durum, hareket ve özel tasarım nedeniyle, bu yaklaşık 65.000 $ sınırlı sayıda saat izlemek, şeffaf mekanik hareketlerle cesur bir düzen giymeyi sevmemizin hoş bir kanıtıdır. Bell & Ross başkanı Carlos Rosillo bunu Baselworld ‘Bell & Ross standında giyiyordu ve onu coşkuyla gösteriyordu – Bay Rosillo, yeni ürünleriyle ilgili daha önce öğrendiğim diğer marka liderlerinden çok daha heyecanlandı. http://www.ucuzreplikasaat.com

IMG_2682
Bana “bir kol saatinin en önemli kısmı ne” diye soruyor. Eminim “hareket” e cevap vereceğini umduğunu biliyorum, öyledir. “Evet” ve BR X2 izleme tasarım felsefesinin, davanın ve hareketin ayrılması olarak görünen şeyin bir görsel nesne haline getirilmesiyle nasıl ilgili olduğunu bana açıklamaya devam ediyor. Bu nedenle, dikkatle işlenmiş safir kristalin iki kalın tabakası arasındaki çelik hareket plakası ile doğrudan hareketle bağlantılı şeffaf bir safir kutu bulunur. Etkisi görsel açıdan çarpıcıdır ve oldukça romandır.
Bell & Ross bunu tamamen görsel gösteri için yapar – ve aslında işe yarıyor. Buna benzer bir konsepti en son gördüğümde, dünyanın en ince mekanik saat hareketini yapmak için hareket plakası ve saat çantası ile karıştırılan şey Piaget 900P’de (burada elle kullanılan bir Blogwatch) oldu. Bell & Ross BR X2 Tourbillon Micro-Rotor Automatic markanın diğer kare gövdeli “Instrument” çoğaltma saatinden daha ince bir hisse karşın, boyut kayıtlarının kırılması ile ilgili değil. Daha da önemlisi, bir şeylerin hareketi nerds inançla geride kalırken serin bir halde görünmektir.
Bell & Ross BR X2 Tourbillon Mikro-Rotor Otomatik içerisinde hareket üretmek için Bell & Ross, İsviçre hareket üreticisi MHC ile çalıştı. Hareket, neredeyse basittir (bir turbillon için) ve içeriği saniye olarak gösterilen tourbillon ile zaman kazandırır ve hareketin arkasında görülebilen bir mikro rotor ile otomatik sargılar. Bell & Ross çoğaltma, değişken atalet denge tekerleği tourbillon mekanizması üzerinden kafes üzerinde şimdi imzalarını ve logolarını kullanıyor. Turbillon, kadranı geniş bir görünüm elde etmek için kesinlikle geniş çaptadır.
Çeşitli açılardan Bell & Ross BR X2 Tourbillon Mikro-Rotor Otomatik kutuyu görmek, safir kristal kasanın üst ve arkasındaki mükemmel detaylandırma ve eğimli kenarları takdir etmenize izin verir. Açıkçası, dava Bell & Ross’un şimdi ikonik BR01 ve BR03 kare kaplı saatin koleksiyonu tarafından motive edilmiştir. Bununla birlikte, durum, 42 mm genişliğindeki BR03’ü temel alsa bile, aslında tamamen yeni bir versiyon. Bell & Ross BR X2 Tourbillon Mikro-Rotorlu Otomatik, 42.5 mm genişliğindedir, böylece ‘hafif bir ayrım yapılmıştır.
Bunun gibi bir tasarımın yanlış geçebileceği çok sayıda yol var – ancak Bell & Ross’un Bell & Ross BR X2 Tourbillon Mikro-Rotor Otomatik iş gibi bir şey yapmaya yönelik ayrıntılı tasarım konusundaki dikkatini veriyorum. Öyle. Benim düşünceme göre, çeşitli durumdaki tasarım öğelerine (saat yüzünün vurgulanmasına yardımcı olmak için kadrandaki saat parça halkası gibi) ve genel kasanın ve hareket tasarımının çok fazla eklenmemesi konusunda bir ısrarcı bir karışıma ihtiyaç duyuyor.
Belirtmek istediğim en iyi şey, 42.5 mm genişliğindeki kare kasası ve ince profili ile, replika Bell & Ross BR X2 Tourbillon Micro-Rotor Otomatik, günlük giyim için tamamen kabul edilebilir hale getiren oldukça hoş bir kronometre. Bu ilk model (Ben Bell & Ross’un önümüzdeki yıllarda döneceği bir konsept olduğunu hissediyorum) hafif bir gri timsah kayışı üzerine konur. Bence Bell & Ross BR X2 Tourbillon Mikro-Rotor Otomatik’in genel görünümü hakkında en etkileyici şey, mekanik hareket fanlarında kesinlikle bir replika saat olması ve aynı zamanda eril bir seks cazibesi elde etmeyi ve aptalca görünmemesini sağlıyor.