1970’lerin Yeni Yıl Vintage Sahte Rolex Saatleri

1971’de piyasaya sürülen Rolex Explorer II, misyonu dünya yüzeyinin en uzak köşelerine seyahat etmek olan mağara kaşifleri için tasarlanmış bir saatti. 1953 yılında, Sir Edmund Hillary ve Tenzing Norgay tarafından Everest Dağı’nın başarılı zirvesini kutlamak için replika Rolex, güneş ışığı olmadan uzun süreler geçirenlere bir dizi özel özellik sunarak bu cesur gelenek üzerine inşa edilen Oyster Perpetual Calendar Explorer II’yi piyasaya sürdü. .
İlk Rolex Explorer II, dünyanın dört bir yanındaki mağaracılar, volkanbilimciler, kutup ve orman kaşifleri tarafından giyildi. 26 taşlı Calibre 1575 mekanizmasıyla çalışan bu sahte saat, güneş görmeyen ortamlarda gündüz ve gece zamanı takip etmek için tasarlanmış çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında tarih işlevi, 24 indeksli sabit paslanmaz çelik çerçeve, 100 metre derinlik derecesi ve sabah ve öğleden sonra saatleri için belirgin bir referans olarak çerçeveyle birlikte kullanılan büyük, parlak renkli 24 saat ibresi yer alır.
Ref üretimi. 1655, 1980’lere kadar devam etti. referans 1655 üretimi 1980’lere kadar devam etti ve Explorer II gibi bugün Rolex’in ürettiği ref. 1655, kesinlikle hiçbir değerli metal veya iki ton seçeneği olmaksızın yalnızca paslanmaz çelikten üretildi. Ayrıca dönemin diğer birçok Rolex spor saati gibi 1655 Explorer II Reference da sadece siyah kadranla satışa sunulmuştur. Ancak, sonraki tüm Explorer II referans saatlerinde siyah veya beyaz kadran seçeneği sunuldu.
Olimpiyat kayak şampiyonu Jean-Claude Killy ve Hollywood aktörü Steve McQueen, Rolex Explorer II referansı ile ünlüydü. 1655. Jean-Claude Killy’nin Rolex Explorer II referans numarasıyla çok sayıda fotoğrafı var. 1655 ve kayakçı sahte bir Rolex Explorer II ref giydi. 1655. Ancak ilginç bir şekilde Steve McQueen’in 1655 taktığına dair sıfır fotoğraf var, çünkü ünlü Hollywood aktörü ekranda ve özel hayatında bir Rolex Submariner takıyor.